transparent

Relacja z XI Cypriniady Pomorskiej

image W dniach 26.08 - 29.08.2010 odbyła się XI Cypriniada Pomorska pod patronatem Pomorskiego Stowarzyszenia Karpiarzy.
Nad jezioro Krążno zjechało 38 zawodników, ta towarzyska impreza rozpoczęła się o godzinie 14tej po emocjonującym losowaniu zawodnicy rozpoczęli wędkowanie.
Po pierwszej dobie został złowiony tylko jeden karp o wadze 10,6kg. przez parę Marcin Pobłocki, Grzegorz Walasiewicz wpływ na to miała zmienna pogoda oraz pełna integracja zawodników na stanowiskach.
W drugim dniu imprezy Tomasz Herman złowił dwa karpie czym rozwiązał "worek" brań w miarę upływu czasu ilość brań się zwiększała zwłaszcza na kilku stanowiskach zgrupowanych wokół dużej górki podwodnej oraz na stanowisku nr. 3 na którym łowiła para Henryk Pacuła, Zdzisław Sikorski łowiąca m.in. pięknego karpia pełnołuskiego o wadze 11kg.
Pomimo niesprzyjającej pogody ( deszcz i grad ) zawodników nie opuszczały humory zwłaszcza za sprawą współorganizatorów Karola Fopke i "Bosmana" Adama Szmitkowskiego którzy wraz Mirkiem Mańką na stanowisku nr. 16 serwowali startującym potrawy z grilla.
Pod koniec imprezy dwie drużyny wysunęły się na prowadzenie Tomasz Herman, Mariusz Celep oraz Tomasz Karaś, Ryszard Andrzejewski które do końca zawodów systematycznie łowiły karpie.
W niedzielę o godzinie 10 tej została zakończona XI Cypriniada Pomorska nad malowniczym jeziorem Krążno. Organizatorzy dziękują zawodnikom za liczne przybycie, właścicielowi jeziora Tomaszowi Stencelowi za udostępnienie łowiska, oraz firmie BSI z Nowego Tomyśla za pomoc w organizacji imprezy.

Poniżej wyniki zawodów oraz fotorelacja.

I miejsce   Tomasz Herman - Mariusz Celep (5 ryb ) o łącznej wadze 53,24kg.
II miejsce  Tomasz Karaś - Ryszard Andrzejewski ( 3 ryby ) o łącznej wadze 25,34kg.
III miejsce Henryk Pacuła - Zdzisław Sikorski ( 2 ryby ) o łącznej wadze 19,72kg.
IV miejsce Łukasz Bertrand - Dariusz Stochaj ( 2 ryby ) o łącznej wadze 14,64kg.
V miejsce  Szymański Bogdan - Ryszard Orłowski ( 1 ryba ) o wadze 10,8 kg.
VI miejsce Marcin Pobłocki - Grzegorz Walasiewicz ( 1 ryba ) o wadze 10,6kg.

Największa ryba karp 11,8kg. złowiona przez Tomasza Hermana

Dodatkowo wyróżniona została para karpiarzy z Kościerzyny Mirek Zblewski i Andrzej Potrac.
dodany dnia: 2010-08-30 , przez G.Ś.
image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image
Użycie jakichkolwiek materiałów zawartych na stronach bez pisemnej zgody jest zabronione