transparent

Relacja z X Cypriniady Pomorskiej

image

Tradycją stało się że na początku Cypriniady pogoda spłatała figla i przywiatała startujących rzęsistym deszczem.X Cypriniada Pomorska odbyła się nad jeziorem Czarnym k. Niesiołowic w dniach 17-20.05.2007r. Była to pierwsza impreza karpiowa pod patronatem Pomorskiego Stowarzyszenia Karpiarzy.W tej towarzyskiej imprezie wzięło udział 47 karpiarzy z całej Polski.

Tradycją stało się że na początku Cypriniady pogoda spłatała figla i przywitała startujących rzęsistym deszczem.W trakcie imprezy karpie całkowicie zastrajkowały. Manifestując swoją obecność wraz z amurami w kilku miejscach jeziora nic sobie nie robiąc z podrzucanych im specjałów, pływały we wschodniej części zatoki oraz w okolicach cypla łączącego zatokę z pozostałą częścią jeziora.

Startujący wzięli sobie to widocznie do serca, szybko zmienili taktykę łowienia na czysto towarzyską. Po długiej zimie starzy znajomi mogli się w końcu spotkać. Ci co startowali pierwszy raz w tej imprezie mogli stwierdzić jedno, że w takiej imprezie nie liczy się głównie współzawodnictwo, a stare znajomości i przyjaźnie biorą nad tym górę. Wszak była to już X Cypriniada Pomorska.

Honor startujżcym w tej imprezie uratował Cezary Szczepański który złowił jedynego karpia w tej imprezie o wadze 4,8kg. Pomimo panującego bezrybia humory startującym dopisały w czym i zasługa dwóch firm które wspomogły zorganizowanie tej imprezy. Mianowicie firmie BSI z Nowego Tomyśla dystrybutora produktów Pelzer-Mosella oraz Exori. Oraz Daiwa - Cormoran Polska która ufundowała trzy piękne kołowrotki.

dodany dnia: 2010-02-23 , przez Grzegorz Świerżewski
image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image
Użycie jakichkolwiek materiałów zawartych na stronach bez pisemnej zgody jest zabronione